۲٫۱ میلیون تن گوشت مرغ امسال در کشور تولید می شود .

rokni-e01_3

۱۲ تير ۱۳۹۵      

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: تولید گوشت مرغ در کشور امسال به دو میلیون و ۱۷۹ هزار تن افزایش می یابد.
وزارت جهاد کشاورزی، دکتر حسن رکنی در زمینه تنظیم بازار گوشت مرغ در ماه مبارک رمضان گفت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد نیاز مردم در ایام ماه مبارک رمضان با عرضه مرغ گرم و ۱۰ درصد با استفاده از ذخایر داخلی(مرغ منجمد) تامین شده است.
او افزود: واحدهای تولیدی به اندازه کافی گوشت مرغ تولید می کنند ضمن آن که میزان ذخایر مرغ منجمد شرکت پشتیبانی امور دام بیش از ۵۰ هزار تن است و از این رو، بازار در کل کشور از نظر عرضه در آرامش و ثبات قرار دارد.
رکنی میزان تولید گوشت مرغ در کشور را سالانه بیش از دو میلیون تن عنوان کرد و اظهار داشت: ماهانه ۱۶۵ هزارتن و روزانه ۵۵۰۰ تن گوشت مرغ تولید می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که سرانه تولید جهانی گوشت مرغ ۱۵ کیلوگرم است، گفت: سرانه تولید گوشت مرغ در ایران تقریباً دو برابر سرانه جهانی است.
او میزان تولید گوشت مرغ در دو ماهه نخست امسال را ۳۴۲ هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: با این میزان تولید، ۱۶ درصد هدف تولید گوشت مرغ امسال پوشش داده شده است.چاپ

منبع:ITP NEWS

همچنین ببینید

جت1

فرصت استثنایی خرید جت هیتر با حرارتی متفاوت و حداکثر بازدهی:

  -    مشخصات: راندمان حرارتی ۹۹% بدنه از جنس استیل ظرفیت ۱۰۰ هزار Kcal درساعت  ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>