یکهزار و ۱۴۰ واحد مرغداری در کشور فعال است

جشن هنرمندان
جشن هنرمندان با حضور استاد مشایخی و حمایت شرکت نیکان دام آروین
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۵
یش‌بینی افزایش سینوسی قیمت مرغ تا ۲ ماه آینده
اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۵

یکهزار و ۱۴۰ واحد مرغداری در کشور فعال است

morghdari-e27

مرکز آمار ایران اعلام کرد: از تعداد یکهزار و ۴۰۲ واحد مرغداری پرورش مرغ تخمگذار در سطح کشور در سال ۱۳۹۴ ، یک هزار و ۱۴۰ واحد فعال و بقیه (۲۶۲واحد) غیر فعال بودند.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز آمار ایران، ارقام یاد شده در ارتباط با آخرین آمارگیری اجرا شده در سال ۱۳۹۱ شامل یک هزار و ۳۵۰ مرغداری تخمگذار در کشور بوداست که از این تعداد یکهزار و ۱۳۳ مرغداری فعال و مابقی (۲۱۷ واحد) غیرفعال بوده است.
مقدار تولید تخم مرغ در سال ۱۳۹۳ در مرغداری‌های پرورش مرغ تخمگذار ۷۷۷ هزار تن گزارش شده که نسبت به آمارگیری انجام شده در سال ۱۳۹۱ حدود ۲۱۹ هزار تن (۳۹ درصد) افزایش یافته است.
تعداد کارکنان شاغل در مرغداری‌های پرورش مرغ تخمگذار در سال ۱۳۹۳، ۱۰ هزار و ۶۵۲ نفر بوده است که از این تعداد ۹هزار و ۳۱۵ نفر شاغلان با مزد و حقوق و یکهزار و ۳۳۷ نفر را شاغلان بدون مزد و حقوق تشکیل می‌داده است.
براساس نتایج آمارگیری ۱۳۹۱، در سال۱۳۹۰ تعداد کارکنان شاغل ۹هزار و ۴۷۸ نفر بود که هشت هزار و ۳۲۴ نفر از شاغلان را شاغلان با مزد و حقوق و یکهزار و ۱۵۴ نفر شاغلان بدون مزد و حقوق بوده‌اند.
همچنین ظرفیت سالن‌های دارای سیستم قفس برای تولید تخم مرغ، ۷۶ میلیون قطعه بوده است. که در مقایسه با نتایج حاصل از اجرای آمارگیری در سال ۱۳۹۱، هفت درصد افزایش داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>