کشتارگاه‌های فعال در زنجان موظف به انعقاد قرارداد با شرکت ‘سبز سلامت’ هستند

صادرات تخم‌مرغ به شدت کاهش یافته است
اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۵
نژاد ایرانی آرین قابلیت تأمین ۸۰ درصد مرغ کشور را دارد/ ۵ ویژگی برتر آرین نسبت به نژادهای وارداتی
خرداد ۴, ۱۳۹۵

 

 

koshtar-e05

29 اردیبهشت ۹۵

رئیس نظام دامپزشکی استان زنجان گفت: کشتارگاه‌ها و مراکز بسته بندی فرآورده‌های خام دامی فعال در این استان موظف به انعقاد قرارداد با شرکت ‘سبز سلامت’ هستند و در صورت رعایت نکردن این مورد با آنها برخورد خواهد شد.
[کشتارگاه‌های فعال در زنجان موظف به انعقاد قرارداد با شرکت ‘سبز سلامت’ هستند]
افشین عراقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر کشتارگاهی دارای مسئول فنی است و این نیرو کارمند کشتارگاه نیست بلکه ضامن رعایت موارد بهداشتی در کشتارگاه‌ها می باشد.
وی با تاکید بر اینکه رابطه حقوقی بین کارفرما و مسئول بهداشتی باید بر اساس قانون باشد، اظهارکرد: نیروی فنی ‘مسئول بهداشتی’ نباید از کارفرما حقوق بگیرد بلکه این موضوع باید از طریق سیستم دیگری انجام شود که در قانون نیز آمده است.
رئیس نظام دامپزشکی استان زنجان گفت: زمانی که نیروی فنی از کارفرما حقوق بگیرد نمی تواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.
عراقی تاکید کرد: هم اکنون شرکت ‘ سبزسلامت ‘ سیستم بهتری برای انعقاد قرارداد بین صاحبان کشتارگاه‌ها و واحدهای بسته بندی فرآورده‌های خام دامی در زنجان شناخته شده است تا مسئولان بهداشتی از طریق این شرکت حقوق خود را دریافت کنند.
وی ادامه داد: واحدهای بیان شده ماهانه ۷۰ میلیون ریال به این شرکت پرداخت خواهند کرد و این مبلغ شامل حق دارایی، بیمه و ۹ درصد ارزش افزوده است.
رئیس نظام دامپزشکی استان زنجان گفت: هر واحد تولیدی که به مردم مواد پروتئینی عرضه می کند باید به منظور ارائه فرآورده‌های خام دامی سالم، با شرکت ‘ سبز سلامت’ قرار داد منعقد کند.
عراقی اظهارکرد: دستورالمعل انعقاد قرار داد سال گذشته به واحدهای بسته بندی فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاه‌های دام و طیور در استان زنجان ابلاغ و از ابتدای امسال نیز عملیاتی کردن آن اجباری شده است.
وی تاکید کرد: تاکنون هیچ یک از این واحدهای بیان شده اقدام به انعقاد قرارداد نکرده اند و در صورتی که از این مساله تمکین نکنند با این واحدها برخورد خواهد شد.
رئیس نظام دامپزشکی استان زنجان گفت: انعقاد قرارداد واحدهای بسته بندی فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاه‌های دام و طیور با شرکت ‘سبز سلامت’ توسط دولت و قوه قضائیه پیگیری می شود و این مساله در راستای قطع رابطه مالی بین کارفرما و مسئول بهداشتی و حفظ سلامت فرآورده‌های خام دامی است.
*** کشتارگاه‌ها و واحدهای بسته بندی برای انعقاد قرارداد با شرکت ‘ سبز سلامت’ اقدام کنند
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان نیز در ادامه گفت: انعقاد این قرار داد دوجانبه بین واحدهای بسته بندی فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاه‌های این استان، دستورالعمل اجرایی ماده ۱۹ آئین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی است.
محمدرشید کرمی افزود: انعقاد قرارداد واحدهای بسته بندی فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاه‌های دام و طیور با شرکت ‘سبز سلامت’ با هدف حفظ سلامت، امنیت غذایی، کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی و قطع رابطه مالی بین مسئول بهداشتی و کارفرماست که با این اقدام سلامت این فرآورده‌ها تضمین می شود.
وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر چهار واحد بسته بندی فرآورده‌های خام دامی، پنج کشتارگاه صنعتی طیور و دو کشتارگاه دام در این استان فعال است.
سال گذشته ۵۳ هزارو ۵۱۷ راس دام سبک و سنگین و ۱۷ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۳۴۲ قطعه طیور در کشتارگاه‌های این استان کشتار شده بود.

منبع:ITP NEWS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>