نکات کاربردی در رابطه با پرورش بلدرچین گوشتی

SSSd

طی سالیان اخیر علاقه مندی زیادی به پرورش بلدرچین بین مردم ایران بوجود آمده است که میتوان دلایل زیر را از عوامل دخیل در این امر برشمرد:
نیاز به سرمایه ی پایین به طوریکه برای پرورش هر بلدرچین گوشتی باتوجه به شرایط بازار بین ۱۰۰۰۰-۷۰۰۰ ریال سرمایه مورد نیاز است.
بازدهی مناسب کار که در شرایط عادی سودی معادل ۱۰% نصیب پرورش دهنده میکند و همچنین دوره ی پرورش کوتاه(۴۵-۴۰ روز).
نیاز به فضای کم عدم نیاز به انجام برنامه های واکسیناسیون و … در طی دوره ی پرورش.
عوامل فوق و بسیاری امتیازات دیگر باعث شده است پرورش بلدرچین هم بعنوان یک شغل صنعتی و هم بعنوان شغل خانگی مطرح گردد.اما از مشکلات صنعت پرورش بلدرچین که امروز در کشور شاهد آن هستیم میتوان به عدم تخصص کافی پرورش دهندگان،نبود و یا کمبود امکانات مخصوص پرورش بلدرچین و همچنین نبود متولی پرورش بلدرچین عنوان کرد.لذا برای غلبه بر برخی مشکلات فنی دررابطه با پرورش بلدرچین ضروری ست به نکات زیر که باعث بهبود راندمان تولید و کاهش تلفات میشود توجه ویژه داشته باشیم:
۱-جوجه ی یکروزه بلدرچین بطور میانگین ۱۰-۹ گرم وزن دارد.جوجه های ریز یا درشت مرغوب نیستند.
۲-بخاطر ریز بودن جوجه بلدرچین ،در روزهای اول پذیرش باید آنها را در پن هایی گرد با قطر حداکثر ۲ متری قرار داد  داخل هر پن در وسط آن یک پایه گذاشت تا هنگام رسیدگی به جوجه ها کار راحت باشد.همچنین کارگران هنگام را ه رفتن داخل گله ی بلدرچین باید بسیار مراقب بود تا جوجه ها زیر پای آنها نرود که منجر به مرگ یا فلجی میشود.
۳-دمای مورد نیاز پرورش بلدرچین از ۴۰ درجه ی سانتی گراد شروع شده و با افزایش سن کاهش می یابد تا به ۲۵ برسد.برنامه ی دمایی بدین صورت است که ۲ روز اول دمای ۴۰ و از روز سوم به بعد هر ۳ روز ۲ درجه کاهش دما ،بطوریکه از روز ۲۶-۲۵ دما را روی ۲۵ درجه ثابت می کنیم.
۴-رطوبت مورد نیاز بلدرچین طی دوره ی پرورش ۶۰-۵۰% میباشد که باید توسط سیستم های تامین رطوبت از جمله: مه پاش،رطوبت ساز و غیره … تامین گردد.
۵-در روز اول پذیرش جوجه حتما باید از اب شکر ۲% (۲کیلو شکر در ۱۰۰ لیتر آب) در ساعات اولیه و سپس به مدت ۲۴ ساعت از الکتروویت برای جوجه ها استفاده کنیم.
۶-دان مورد نیاز بلدرچین باید از کارخانجات و شرکت های معتبر خریداری شود و حتما باید از جیره ی مخصوص بلدرچین استفاده گردد.متاسفانه یکی از مواردی که ایجاد اشکالات شدید در رابطه با پرورش بلدرچین میکند و باعث تحمیل هزینه ی بالا و کارایی پایین میشود استفاده از دان مخصوص جوجه ی گوشتی مرغ برای بلدرچین است که کاملا اشتباه بوده و باعث بالا رفتن ضریب تبدیل غذایی میشود لذا توصیه میشود حتما جهت تغذیه ی بلدرچین از جیره ی مخصوص ان استفاده شود.
۷- علاوه بر فرمول خاص جیره بلدرچین که حتما باید رعایت شود، بافت نرم جیره نیز باید مد نظر قرار گیرد، بطوریکه معمولا برای ۱۰ روز اول از آسیاب با مش ۳ میلی متر و دو بار آسیاب، و برای ادامه دوره یک بار آسیاب با همان مش استفاده شود.
۸- متاسفانه این باور غلط که چون بلدرچین به بیماری مقاوم است، پس نیازی به رعایت بهداشت نیست، در بین مردم رواج یافته که بسیار اشتباه بوده و موجب افزایش تلفات می شود. جهت شروع پرورش، ضد عفونی سالن ضروری بوده و طی دوره پرورش نیز حتما هنگام ورود و خروج به سالن، باید چکمه ها را با استفاده از تشت ضد عفونی که باید جلو درب ورودی تعبیه شود، ضد عفونی کرده و حتی الامکان از لباس کار مخصوص استفاده کرد.
۹- بلدرچین علی رغم باور غلط که می گویند حیوان مقاومی است و آنرا به تمامی شرایط ربط می دهند، نسبت به تغییرات محیطی و استرس محیطی بسیار حساس بوده و نسبت به استرس سریع و با شدت پاسخ می دهد. بطوریکه در اثر سرما تلفات شدید، دراثر عدم دسترسی به خوراک کاهش وزن شدید و در اثر نور زیاد دچار بیماری کانی بالیسم می شود.
۱۰- برای کشتار بلدرچین، ۲ شاخص وجود دارد؛ یکی وزن زنده پرنده می باشد که از وزن ۲۳۰ گرم به بالا قابل بارگیری می باشد و شاخص دیگر شروع تخمگذاری است، بهترین حالت این است که قبل از شروع تخمگذاری به وزن ۲۳۰ گرم رسیده و کشتار شود. در غیر اینصورت حتی اگر وزن پایین بود، ولی تخمگذاری را شروع کردند گله باید جهت کشتار بارگیری شود چون از ان به بعد دیگر افزایش وزن بدن اتفاق نمی افتد و افزایش وزن مشاهده شده مربوط به تخمدان و تخم موجود در محوطه بطنی می باشد.

کمیته علمی – فنی شرکت  کشاورزی و دامپروری نیکان دام آروین

جهت سفارش خرید بلدرچین و فروش محصول تولیدی خود، با دفتر مرکزی شرکت تماس بگیرید.