برای مصرف خمیر مرغ باید راهکار مشترک ارائه شود

hojati-e04_2

۱۶ مرداد۱۳۹۵

وزیر جهاد کشاورزی از مثبت شدن تراز گندم با تولید ۱۰ میلیون تنی در سال جاری خبر داد و گفت: باید برای مصرف خمیر مرغ مانند دیگر کشورهای دنیا راهکار مشترک ارائه شود، چراکه سالانه ۱۰۰ هزار تن از این محصول در کشور تولید می شود.

محمود حجتی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری ها و عوامل خطر اظهار کرد: توسعه قطعه بندی و بسته بندی مرغ های منجمد برای سهولت مصرف مردم در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و سالانه تا ۱۰۰ هزار تن خمیر مرغ از این طریق تولید می شود که باید برای مصرف آن همانند دنیا راهکار مشترک ارائه شود.
وی با بیان اینکه میزان خرید تضمینی گندم تا امروز از مرز ۱۰ میلیون تن فراتر رفته و تراز تولید و مصرف گندم کشور به نفع تولید مثبت شده است، افزود: تاکنون ۶۰۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شده در حالی که در سال ۱۳۹۲ کل خرید گندم ۳۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: از نیمه تیرماه با افزایش تولید، روزانه ۱۷۰ میلیارد تومان گندم خریداری شد که برای تامین منابع از خزانه و بانک ها محدودیت هایی وجود داشت و رئیس جمهور ی دستور دادند در اولین فرصت اعتبارات در اختیار قرار گیرد.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: تحقیقات روی محصولات تراریخته با مصرف غیر انسانی مانند پنبه با هدف کاهش مصرف سموم در کشور صورت می گیرد اما عده ای با ایجاد تشویش اذهان عمومی مردم را نگران می کنند که این موضوع با جدیت تحت نظارت قرار می گیرد.
حجتی با اشاره به اینکه شناسنامه دار شدن و استانداردسازی نهاده های کشاورزی از جمله کود و سم از اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در دولت یازدهم است، اعلام کرد: برای واگذاری تولید واکسن های انسانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (انستیتو پاستور ایران) آمادگی داریم.
حجتی با تاکید بر اینکه هیچ نگرانی در زمینه محصولات تراریخته وجود ندارد، گفت: در ارتباط با واردات نیز بیش دو دهه است که محصولاتی مانند روغن و ذرت در سطح بین المللی و در تجارت جهانی عرضه می شود و سازمان های ملی و بین المللی در زمینه کنترل کیفیت مواد غذایی بر این مسائل نظارت دارند و این اطمینان خاطر را به مردم می دهیم که اگر مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد به اطلاع آنها خواهد رسید و از چنین مسائل و نگرانی هایی جلوگیری می شود اما به نظر می رسد دست هایی در کار است تا نگرانی و تشویش برای جامعه و مردم ایجاد شود که باید سعی کنیم که آن را دفع کنیم.

منبع:ITP NEWS

همچنین ببینید

جت1

فرصت استثنایی خرید جت هیتر با حرارتی متفاوت و حداکثر بازدهی:

  -    مشخصات: راندمان حرارتی ۹۹% بدنه از جنس استیل ظرفیت ۱۰۰ هزار Kcal درساعت  ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>