انعقاد قرارداد صادرات ۲۴ هزار تن مرغ مازندران به عراق

نژاد ایرانی آرین قابلیت تأمین ۸۰ درصد مرغ کشور را دارد/ ۵ ویژگی برتر آرین نسبت به نژادهای وارداتی
خرداد ۴, ۱۳۹۵
ممنوعیت واردات مرغ و محروم شدن آن از ارز مبادله‌ای
خرداد ۵, ۱۳۹۵

gusht-morgh-e14_3

   ۰۵ خرداد ۱۳۹۵      

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از انعقاد قرارداد صادرات ۲۴ هزار تنی مرغ استان به عراق خبرداد و گفت که پس از روسیه ، صادرات مرغ مازندران به کشور عراق نیز آغاز می شود.
دلاور حیدرپور افزود: در زمان کنونی بالا بودن هزینه تولید مرغ باعث کمرنگ بودن صادرات این محصول شده است ، ولی انعقاد این قرارداد گام بزرگ و مهمی در زمینه صادرات به شمار می رود .
وی ظرفیت تولید مرغ در مازندران را سالانه ۲۱۰ هزار تن اعلام کرد و ادامه داد : ۴۰ درصد نیاز مصرف مرغ کشور را مرغداران این استان تامین می کنند.

حمایت دولت رکن اصلی شکوفایی مرغداری در مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران سرمایه گذاری در بخش تولید مرغ و طیور استان را یکصد هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت که ۲۳ هزار نفر در این حوزه اشتغال دارند .
وی با تاکید بر اینکه صادرات مرغ تولیدی واحدهای مازندران و افزایش اشتغالزایی در این بخش به حمایت بیشتر دولت نیاز دارد ، افزود : این حمایت می تواند در توسعه و رونق صادرات مرغ مازندران تاثیر بسیاری داشته باشد .
حیدرپور از پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و نیز مشوق های صادراتی به عنوان گام موثر برای خروج از مشکل مرغداران مازندران و همچنین توسعه صادرات برشمرد و ادامه داد : پرداخت پنج هزار ریال تسهیلات ارزان قیمت و مشوق های صادراتی به ازای هر کیلوگرم مرغ تولیدی می تواند در این بخش تاثیر شگرفی را به همراه داشته باشد .
وی گفت : در راستای اعمال برنامه های حمایتی دولت از مرغداران مازندران، سال گذشته ۴۰ هزار تن تولید مازندران را خریداری شد.

تزریق چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که سال گذشته دولت برای مکانیزاسیون ،توسعه باغداری در اراضی شیبدار و آبیاری تحت فشار از محل صندوق توسعه ملی ، فنی اعتباری و توسعه کشاورزی چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد .
وی مازندران را به لحاظ تولید ۲٫۲ میلیون تن مرکبات و ۲۸۰ هزار تن کیوی به عنوان قطب تولید این محصولات در کشور معرفی کرد و افزود : این استان قابلیت های صادراتی زیادی دراین بخش دارد که با حمایت می توان به اهداف موردنظر صادراتی در این حوزه دست یافت .
حیدرپور به مصوبه سفر رئیس جمهوری برای ایجاد باغ در اراضی شیبدار اشاره کرد و گفت : هفت هزار هکتار از اراضی شیبدار و بتن کردن دو هزار آب بندان و سایر زیرساخت های تامین آب کشاورزی به تخصیص اعتبار سفر رئیس جمهوری نیاز دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به ظرفیت شیلات و پرورش ماهیان در قفس استان اشاره کرد و گفت که هم اکنون در هشت نقطه در استان با ۳۸ قفس ماهی در دست اجرا ، ۸۲۰ تن ماهی تولید می شود.

منبع:ITP NEWS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>